Home      O nás      Naše filmy      Chystáme      Spolupráce      Kontakt      Odkazy      Články      Trailery      Komiks      Návštěvní kniha
Nejnovější projekt:

Natáčení filmu Matriks Reversed v plném proudu!

  Bujo Brothers konečně vyrazili na zteč a točí téměř každý týden nejméně jednu scénu. Více informací, fotek a screenshotů přímo z filmu najdete na našem Facebookovském profilu Bujo Brothers. Prosíme, přidejte si nás!

Promo video quaterbacka Jakuba Horáčka

  Bujo Brothers natočili krátké promo video pro Youtube kanál sdružení, věnujímu se americkému fotbalu. Již během prvních 72 hodin mělo video přes 1000 shlédnutí. Děkujeme za příjemné natáčení a přejeme Jakubu Horáčkovi úspěšné vykročení do kariéry quaterbacka.
  Video zde..

Bujo Brothers na Facebooku

  Bujo Brothers se po dlouhém váhání odhodlali založit si oficiální stránku na Facebooku. Prosím, přidejte si nás a klikněte na To se mi líbí! Díky tomu budeme moct šířit naši tvorbu dál a dál. Kupříkladu FAFU, část 5, se dočkala rovných 250 shlédnutí už 48 hodin po zveřejnění. Děkujeme!
  Bujo Brothers na Facebooku.

Pionýři hororu

  Bujo Brothers se spojilo s Taranis Film a přihlásili jsme se do skupiny Pionýři hororu, jejímž cílem je natočit pásmo krátkých amatérských hororů, které budou mít následně premiéru v jednom z pražských kin a budou i vedeny na ČSFD. V rámci tohoto projektu jsme tak začali točit film Odečet vody. Film je momentálně ve střižně Taranis Filmu.

Festival Mental Power podruhé!

  Bujo Brothers se vrátili ke spolupráci s Radomírem Švecem a již podruhé připravili úvodní vstupní videoklip pro moderátory festivalu Mental Power 2013. Tentokrát měl spot staropražský nádech a publikum jej opět ocenilo potleskem. V porotě již tradičně nechyběly slavné osobnosti jako Tatiana Vilhelmová, Vojta Dyk, Tereza Voříšková, Igor Bareš, Michal Horáček, Michal Suchánek a další. Děkujeme všem a snad zase příště!

Krajina za duhou v autobusech Student Agency

  Náš sen se stal skutečností! Od prvních červencových dní se tak všichni cestující Student Agency mohou v autobusech FUN&RELAX dívat také na Krajinu za duhou! Student Agency totiž v rámci své nabídky zařadila také tvorbu Masarykovy univerzity, díky čemž se na dotykové monitory autobusů dostali kromě Krajiny za duhou také filmy Bandy trotlů, Martina Kacvinského či Jirky Špáce. Doufáme, že filmy v nabídce vydrží co nejdéle. Šťastnou cestu!

Festival Mental Power 2012

  Bujo Brothers ve spolupráci s Radomírem Švecem připravili úvodní vstupní videoklip pro moderátory večera. Podle ohlasů diváků v sále, včetně poroty, kde nechyběla Tatiana Vilhelmová, Vojta Dyk, Tereza Voříšková, Igor Bareš, jmenovec Michal Horáček a další, sklidil klip velký úspěch. Děkujeme všem!

Matriks Reversed v Berlíně a Stockholmu

  Přestože to tak možná nevypadá, natáčení parodie Matriks Reversed stále pokračuje. Zhruba minutová scéna do filmu tak vznikla začátkem dubna 2012 tentokrát v Berlíně. Drobné záběry pak vznikly v červenci ve švédském Stockholmu, v tomto případě půjde jen o několika vteřinový prostřih.
  Počet zemí, ve kterých se Matriks Reversed dosud natáčel, se tak rozšířil na sedm (ČR, Francie, Švýcarsko, USA, Španělsko, Německo a Švédsko).

Filmový festival Fakulty informatiky MU - XII. ročník

  Již počtvrté usedl zástupce Bujo Brothers v odborné porotě Filmového festivalu Fakulty informatiky MU. Na festivalu se představilo celkem 13 soutěžních filmů a dalších 6 v bonusové sekci. Novinkou letošního ročníku byla možná účast absolventů předmětu, v rámci kterého se filmy natáčí. Zpět na plátno festivalu se tak se svými filmy vrátili například Ondřej Svoboda, Jiří Špác nebo Pavla Ondrušková. Výherce ceny diváků a ceny odborné poroty získali hodnotné ceny - karton energetických nápojů a poukaz na software Adobe Premiere nebo Adobe After Effects v hodnotě cca 20 tisíc Korun.
  Budeme proto pečlivě zvažovat, zda se sami do příštího ročníku nepřihlásíme s novou Bujo Edicí, která se začíná plánovat.

Krajina za duhou - interview a možná Student Agency!

  Bujo Brothers byli osloveni redaktorem internetové stránky pro mladé www.mezinami.cz a nakonec z toho všeho vznikl článek ke Krajině za duhou, který je prvním článkem v připravované rubrice věnované amatérskému filmu. Celý článek si můžete přečíst zde.
  Další novinkou je skutečnost, že Fakulta informatiky MU začala jednat se společností Student Agency o možnosti nabídnout cestujícím v autobusech Fun & Relax festivalové snímky. Mezi nimi by se tedy měla objevit také právě Krajina za duhou. V současné době si cestující mohou v autobusech pouštět filmy FAMO z Písku. Držte nám palce, ať se Krajina za duhou také projede po dálnicích!!

Letní hudební škola 2010

  Bujo Brothers netočí pouze čistě filmovou-"uměleckou" tvorbu, už jsme se podíleli na vzniku celé řady výukových filmů a dokumentárních sestřihů. V roce 2010 jsme se tak v létě přichomýtli i k natáčení dokumentu z Letní hudební školy, kterou pořádá Jan Winkler (hudba ke Krajině za duhou, Neviditelnému světlu a Aerodynamice). Sestřih a režii provedl Honza, na nás zbyla čistě jen kamera. výsledek můžete vidět na stránkách bandista.eu.

Vše dobré do Nového roku 2012!!

  Bujo Brothers přeje všem příznivcům nejen amatérského filmu jen to dobré a ať je ten nový rok šťastný a úspěšný.
  Po delší pauze se filmařská skupina Bujo Brothers začíná opět probouzet a ráda by rok 2012 - tedy náš devátý rok existence - znovu zařadila mezi ty aktivní.
Těšte se. Už brzy..

The Blaster - účast na natáčení

  Bujo Brothers se zúčastnili natáčení akční pecky z 80tých let THE BLASTER v produkci spřátelných Founder Movies. V jednom brněnském podchodu na sebe narazil Marek Babinec (Blaster) a Lukáš Horáček (Pierre). Kromě zásahu šesti policistů, kteří se na nás kvůli údajnému přepadení přijeli podívat, proběhlo celé natáčení v poklidu a pohodě, za účasti vtíravého mrazu a ledového grogu.

První neoficiální trailer na Matriks Reversed

  Konečně jste se dočkali! Po velmi dlouhé době přinášíme první trailer filmu Matriks Reversed!! Trailer zkoukněte na Vimeu (nebo níže) a neváhejte se pak podělit o své dojmy v naší návštěvní knize! Již brzy vypustíme do světa oficiální verzi s plně autorskou hudbou, na které v současné době pracuje Honza Winkler (Krajina za duhou, Neviditelné světlo, Aerodynamika).

Immortalitas - Symfonická báseň č.4 cis moll (07/21)

  Bujo Brothers byli osloveni skladatelem Pavlem Nikolasem Galisem, aby mu bylo umožněno sestříhat z filmu Krajina za duhou klip pro svoji nejnovější skladbu. Skladba Immortalitas - Symfonická báseň č.4 cis moll (07/21) byla nahrána v Českém Rozhlase v Českém Těšíně se sborem čítajícím přes 30 pěvců - v klipu se pak objevuje jen část z nich.
  Jak dopadl výsledek můžete posudit zde nebo kliknutím na obrázek níže.

Matriks Reversed ve Washingtonu DC

  Bujo Brothers po delší době rozjeli další porci natáčení (no, spíš kopeček) - natáčely se exteriéry ve Washingtonu DC. Díky devíti dnům v USA máme v zásobě řadu zajímavých záběrů a to nejen Bílého domu a Capitolu, ale hlavně zdejší atmosféry, městského cvrkotu a pár perliček, které se ve filmu rozhodně objeví.
  Další natáčení je ve vzduchu, ještě se ale řeší technické otázky.

The Reporter - účast na natáčení

  Bujo Brothers se zúčastnili natáčení spřátelené filmařské skupiny Founder Movies. Ve filmu The Reporter, který je absolventským filmem Kateřiny Petráškové, se kromě tradičního obsazení v čele s vynikajícím Robertem Vrbou objeví i několik tváří z filmů Bujo Brothers. Představí se zde naše nová posila ve štábu a nový člen Bujo Brothers Jiří Špác (Matriks Reversed), dále v roli jedné z modelek Zděňka Petrů (Neviditelné světlo a Aerodynamika), Barbora Ambrůzová (Matriks Reversed), samozřejmě duo Katka Petrášková a Robin Vrba (Matriks Reversed) a také Lukáš Horáček v roli snaživého redaktora, co vystudoval s vyznamenáním (no kde na to chodí..).
  Na film se už moc těšíme, teaser můžete už teď vidět na stránkách Founder Movies!

X.Filmový festival fakulty informatiky MU

  Bujo Brothers Vás srdečně zve na jubilejní X. Filmový festival fakulty informatiky MU. Na festivalu se představí další ročník mladých nadějných autorů, kteří se rekrutují z řad různých fakult Masarykovy univerzity.
  Na festivalu svá díla prezentovali v minulosti například filmaři z Bandy Trotlů (Erupce vášně a Anděl a ďábel), Michal Hrabí (Brněnský masakr zubařskou vrtačkou) a také jsme se tu představili my se svou Krajinou za duhou. Letos se nebudeme festivalu aktivně filmově účastnit, ale budeme mít už podruhé tu čest usednout v odborné porotě.
  Kdo má čas, ten ať tam letí (Praha-Brno již od 3000 Kč) nebo běží (třeba v tomto).

Invisible light a Aerodynamics

  Bujo Brothers natočili v roce 2008 dvě fyzikální výuková videa - Neviditelné světlo a Aerodynamika (viz. Naše filmy).
  Tyto filmy se od té doby využívají při výuce daných témat na řadě středních škol a také ve výuce Ústavu fyzikální elektroniky Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Po určité době vznikl požadavek převést oba filmy na anglickou verzi, včetně dabingu, který zajistí rodilí mluvčí.
  Videa v anglické verzi můžete vidět na Vimeu. Invisible light a Aerodynamics.

Spot v kinech Art a Scala

  Bujo Brothers vyhráli výběrové řízení na natočení spotu pro festival Brněnský lunapark a po několika týdnech práce na spotu (zejména na jeho animované části) Vám předkládáme výsledek, se kterým se budete moct setkat po dobu dvou měsíců před každým filmem v kině Art a Scala. Festival Brněnský lunapark je jedinečné spojení kavárenského a divadelního světa, kdy v devíti brněnských kavárnách bude hrát osm divadelních souborů a dvacet hudebních těles. Vřele doporučujeme!
Spot můžete shlédnout na Vimeu nebo si jej stáhnout zde.

Matriks Reversed - další zastavení

  Vzhledem k dennímu vytížení Bujo Brothers ve věcích světských se stále protahují termíny, nicméně stále se suneme vpřed. Práce na části filmu v Brně nezastavil jen třeskutý mráz, ale i drobnější technické problémy, které nakonec zřejmě povedou ke kompletnímu technickému přebudování naší střižny. Uvidíme, na kolik jáder nakonec pojedeme :-)
  Práce v Brně tak stále čekají na dokončení a přesun techniky do Prahy se zase o něco odložil. Lidem, co čekají, se omlouváme, ale radši razíme strategii "dvakrát měř, jednou toč", než naopak..
  Přestože je většina rolí již obsazena, stále hledáme ochotné lidi, kteří jsou schopní obětovat svůj čas a energii na natáčení. Hledáme zejména lidi z Prahy a okolí, ale nevylučujeme i jiné lokality. Všichni zájemci pište na adresu bujobrothers@seznam.cz a přiložte, prosím, svou fotku a údaj o Vašem věku.
  Děkujeme a těšíme se na spolupráci!

www.amaterskefilmy.cz - web o amatérských filmech
Screenshot týdne:

ANKETANovinky:

29.9.13 - natáčení filmu Odečet vody spolu s Taranis Film

7.6.13 - klip pro úvodní moderátorský vstup opět slavil úspěch na festivalu Mental Power 2013

květen 2013 - proběhlo natáčení Matriks Reversed v Římě

5.7.12 - proběhlo natáčení Matriks Reversed ve Stockholmu

30.5.12 - klip pro úvodní moderátorský vstup sklidil velký úspěch na festivalu Mental Power 2012

17.5.12 - počtvrté členy odborné poroty XII.FFFI MU

1.4.12 - proběhlo natáčení Matriks Reversed v Berlíně

leden 2012 - FI MU uskutečnila jednání se společností Student Agency o možnosti pustit v autobusech festivalové snímky včetně Krajiny za duhou

3.2.11 - První domluva lokací v Praze na natáčení Matriks Reversed

24.1.11 - Natáčení akční pecky The Blaster pod taktovkou Fouder Movies!

7.1.11 - První neoficiální trailer Matriks Reversed ke stažení

1.11.10 - Krajina za duhou byla použita v klipu Immortalitas skladatele Pavla Nikolase Galise

17.9.10 - Bujo Brothers se vrátili z Mallorky, kde vzniklo několik scén pro film Matriks Reversed

26.8.10 - Bujo Brothers se zúčastnili natáčení nového filmu Founder Movies The Reporter.

22.8.10 - Bujo Brothers se vrátili z Washingtonu DC, které bude po Paříži a švýcarských Alpách dalším zahraničním místem ve filmu Matriks Reversed.

13.5.10 - Kromě plánovaného natáčení se na červen 2010 chystá také úprava webových stránek a především tvorba samostatného webu filmu Matriks Reversed.

13.5.10 - Zveme Vás na X. Filmový festival fakulty informatiky MU

8.5.10 - Plánování dalšího natáčení filmu Matriks Reversed

22.4.10 - Invisible light a Aerodynamics na Vimeu

12.4.10 - dokončení anglických verzí výukových videí Neviditelné světlo a Aerodynamika

24.2.10 - spot pro festival Brněnský Lunapark

6.1.10 - šťastné a veselé pravoslavné!

9.12.09 - dotáčky scén s Merovingianem

16.11.09 - natáčení scény s Merovingianem v restauraci U Supa

15.10.09 - článek o Krajině za duhou na Amaterskefilmy.cz

14.9.09 - postprodukce zatím natočených scén Matriks Reversed

5.9.09 - natáčení filmu Matriks Reversed v divadle Barka

23.8.09 - oficiální start natáčení filmu Matriks Reversed


Kontakt:
bujobrothers@seznam.cz
nebo
Návštěvní kniha
TOPlist
Děkujeme za podporu:


Partner: